Kardelen TV Frekanslar

Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluş Frekans Bilgisi

Kardelen TV’nin Digiturk yayını bulunmamaktadır. Fakat Digiturk aboneleri, Çanak antenleri yönü Turksat ise 762. Kanalda Bulunabilir. Kablo Tv, Tivibu gibi platformlarda yayınlarımız bulunmamaktadır.

Uydu Frekansları Nasıl Ayarlanır ?

Kardelen TV’nin SD yayınları yeni uydu değerlerini uydu alıcılarına aşağıdaki biçimde yükleyebilirsiniz;

a. Ana menüye girebilmek için ; Uzaktan kumandanızda MENÜ’ veya ‘SETUP’ yazan düğmeye basınız.

b. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ‘KANAL ARAMA’,‘MANUEL ARAMA’ , ‘KANAL EKLEME’,‘EL İLE ARAMA’ gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ‘OK’ e basınız.

c. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘TP FREKANSI’,‘ALIŞ FREKANSI’,‘FREKANS’,’UYDU FREKANSI’ seçeneklerinden biri belirecektir,YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Kardelen TV’nin yeni frekansı olan ‘11593Mhz’ değerini girin.

d. Yine aynı pencerede ‘SEMBOL ORANI’ yada ‘SYMBOL RATE’ değeri olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ‘25000’ girin..

e. Yine aynı pencerede bulunan ve ‘POLARİZASYON’ yada ‘POL’ şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘V’,VERITICAL yada ‘DİKEY’ olacak şekilde bu ayarı değiştirin.

f. Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘5/6’ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

g. Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak Kardelen TV yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ‘ARAMA BAŞLAT’ yada ‘TP ARA’ seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanalı kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.

Frekanslarımız: 11593 Mhz. Symbol Rate: 25000 FEC: 5/6 Pol : Dikey (Vertical)